ΚΥΠΡΟΣ: 1η Κατηγορία
Βαθμολογία διοργάνωσης1. Division: Championship Round | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ | ||||||||||
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | Δ | Φ | |
1 | ΑΠΟΕΛ | 35 | 72 | 22 | 6 | 7 | 62:23 | 39 | ΗΝΝΗΝ | |
2 | ΑΕΚ Λάρνακας | 35 | 72 | 21 | 9 | 5 | 56:30 | 26 | ΙΝΝΝΗ | |
3 | Ομόνοια | 35 | 68 | 20 | 8 | 7 | 61:36 | 25 | ΝΗΝΝΙ | |
4 | Άρης Λεμεσού | 35 | 62 | 19 | 5 | 11 | 59:34 | 25 | ΙΗΗΗΙ | |
5 | Πάφος | 35 | 61 | 18 | 7 | 10 | 59:32 | 27 | ΙΝΗΗΙ | |
6 | Ανόρθωση | 35 | 53 | 15 | 8 | 12 | 46:38 | 8 | ΙΗΗΝΙ |
- Προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ
1. Division: Relegation Round | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ | ||||||||||
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | Δ | Φ | |
1 | Απόλλων Λεμεσού | 39 | 63 | 17 | 12 | 10 | 60:37 | 23 | ΝΙΙΝΝ | |
2 | ΑΕ Λεμεσού | 39 | 51 | 14 | 9 | 16 | 57:65 | -8 | ΗΙΝΗΝ | |
3 | Nέα Σαλαμίνα | 39 | 50 | 14 | 8 | 17 | 51:60 | -9 | ΝΝΗΗΗ | |
4 | Εθνικός Άχνας | 39 | 50 | 13 | 11 | 15 | 67:73 | -6 | ΝΗΙΗΝ | |
5 | Καρμιώτισσα | 39 | 40 | 10 | 10 | 19 | 55:73 | -18 | ΗΙΙΝΝ | |
6 | Οθέλλος Αθηαίνου | 39 | 33 | 8 | 9 | 22 | 47:73 | -26 | ΝΝΙΝΗ | |
7 | Δόξα Κατωκοπιάς | 39 | 32 | 9 | 5 | 25 | 28:74 | -46 | ΗΙΝΝΗ | |
8 | ΑΕ Ζακακίου | 39 | 17 | 2 | 11 | 26 | 39:99 | -60 | ΗΗΗΗΗ |
- Προκριματικά Τσάμπιονς Λιγκ
- Υποβιβασμός
ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΓΚΟΛ | ΓΚΟΛ ΠΕΝΑΛΤΙ | |
1 | E. Cabrera | Εθνικός Άχνας | 9 | 1 | |
2 | M. Ilia | Εθνικός Άχνας | 9 | 2 | |
3 | A. Katsantonis | Καρμιώτισσα | 9 | 2 | |
4 | R. Pich | Οθέλλος Αθηαίνου | 7 | 0 | |
5 | G. Minchev | ΑΕ Λεμεσού | 7 | 0 | |
6 | M. Bakenga | Απόλλων Λεμεσού | 6 | 0 | |
7 | N. Trujić | Δόξα Κατωκοπιάς | 6 | 2 | |
8 | A. Makris | ΑΕ Λεμεσού | 5 | 0 | |
9 | L. Narsingh | Nέα Σαλαμίνα | 5 | 2 | |
10 | I. Sangaré | Οθέλλος Αθηαίνου | 5 | 0 | |
11 | A. Nabi | Δόξα Κατωκοπιάς | 4 | 2 | |
12 | E. Peretz | Απόλλων Λεμεσού | 4 | 0 | |
13 | Lukas Brambilla | Οθέλλος Αθηαίνου | 4 | 0 | |
14 | Pedro Marques | Απόλλων Λεμεσού | 4 | 0 | |
15 | Á. Sagal | Απόλλων Λεμεσού | 4 | 0 |
ΑΣΣΙΣΤ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΑΣΣΙΣΤ |
ΚΑΡΤΕΣ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΚΟΚΚΙΝΕΣ | ΚΙΤΡΙΝΕΣ | |
1 | A. Opoku | ΑΕ Ζακακίου | 1 | 3 | |
2 | H. Oueslati | Καρμιώτισσα | 1 | 2 | |
3 | V. Kyriakou | Δόξα Κατωκοπιάς | 1 | 2 | |
4 | A. Eleftheriou | ΑΕ Ζακακίου | 1 | 1 | |
5 | E. Sabo | ΑΕ Ζακακίου | 1 | 1 | |
6 | G. Christodoulou | Οθέλλος Αθηαίνου | 0 | 4 | |
7 | A. Puric | Δόξα Κατωκοπιάς | 0 | 4 | |
8 | D. Bejarano | Nέα Σαλαμίνα | 0 | 4 | |
9 | Djalma Silva | ΑΕ Λεμεσού | 0 | 4 | |
10 | B. Alcéus | Δόξα Κατωκοπιάς | 0 | 4 | |
11 | Y. Becker | ΑΕ Ζακακίου | 1 | 0 | |
12 | E. Peretz | Απόλλων Λεμεσού | 0 | 3 | |
13 | M. Jurčević | Απόλλων Λεμεσού | 0 | 3 | |
14 | D. Velkovski | Δόξα Κατωκοπιάς | 0 | 3 | |
15 | F. Durmishaj | Nέα Σαλαμίνα | 0 | 3 |
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ |
---|
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
---|