ΣΟΥΗΔΙΑ: Σουπερετάν
Βαθμολογία διοργάνωσηςSuperettan | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
ΣΥΝΟΛΟ ΕΝΤΟΣ ΕΚΤΟΣ | ||||||||||
Α/Α | ΟΜΑΔΑ | ΑΓ | Β | Ν | Ι | Η | Γ | Δ | Φ | |
1 | Λαντσκρόνα | 6 | 14 | 4 | 2 | 0 | 11:3 | 8 | ΝΝΙΝΙ | |
2 | Έστερ | 7 | 12 | 3 | 3 | 1 | 10:5 | 5 | ΝΙΙΗΝ | |
3 | Ούτσικτενς | 7 | 12 | 3 | 3 | 1 | 10:6 | 4 | ΙΝΗΝΙ | |
4 | Μπράγκε | 6 | 11 | 3 | 2 | 1 | 7:5 | 2 | ΝΗΙΝΙ | |
5 | Όντεβολντ | 7 | 11 | 3 | 2 | 2 | 6:7 | -1 | ΗΝΙΝΗ | |
6 | Ντέγκερφος | 6 | 9 | 2 | 3 | 1 | 9:8 | 1 | ΗΙΝΙΝ | |
7 | Χέλσινγκμποργκ | 6 | 9 | 2 | 3 | 1 | 7:6 | 1 | ΝΙΗΙΙ | |
8 | Τρέλεμποργκ | 7 | 8 | 2 | 2 | 3 | 6:7 | -1 | ΙΝΙΗΝ | |
9 | Σκόβντε | 6 | 8 | 2 | 2 | 2 | 4:7 | -3 | ΗΙΝΗΙ | |
10 | Έρεμπρο | 6 | 7 | 2 | 1 | 3 | 7:8 | -1 | ΙΝΝΗΗ | |
11 | Σούντσβαλ | 6 | 7 | 2 | 1 | 3 | 5:6 | -1 | ΗΙΗΝΗ | |
12 | Σαντβίκενς | 6 | 7 | 2 | 1 | 3 | 5:9 | -4 | ΗΙΝΗΝ | |
13 | Έστερσουντ | 6 | 6 | 1 | 3 | 2 | 3:5 | -2 | ΙΙΙΗΝ | |
14 | Γκέφλε | 6 | 4 | 0 | 4 | 2 | 7:9 | -2 | ΙΙΗΙΙ | |
15 | Βάρμπεργκ | 6 | 4 | 1 | 1 | 4 | 5:8 | -3 | ΗΙΗΝΗ | |
16 | Έργκριτε | 6 | 3 | 0 | 3 | 3 | 5:8 | -3 | ΗΙΙΗΙ |
- Άνοδος
- Playoff Υποβιβασμού
- Υποβιβασμός
ΠΡΩΤΟΙ ΣΚΟΡΕΡ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΓΚΟΛ | ΓΚΟΛ ΠΕΝΑΛΤΙ | |
1 | Pashang Abdulla | Ντέγκερφος | 5 | 0 | |
2 | F. Ihler | Λαντσκρόνα | 4 | 0 | |
3 | K. Holmberg | Έρεμπρο | 4 | 1 | |
4 | A. Aliev | Έστερ | 3 | 0 | |
5 | R. Book | Ούτσικτενς | 3 | 1 | |
6 | K. Asare | Λαντσκρόνα | 3 | 0 | |
7 | G. Lindgren | Ντέγκερφος | 3 | 1 | |
8 | T. Silverholt | Χέλσινγκμποργκ | 3 | 1 | |
9 | F. Trpcevski | Ούτσικτενς | 3 | 0 | |
10 | A. Al Hamlawi | Όντεβολντ | 2 | 0 | |
11 | J. Arvidsson | Μπράγκε | 2 | 0 | |
12 | I. Bjerkebo | Βάρμπεργκ | 2 | 0 | |
13 | C. Kabuye | Σαντβίκενς | 2 | 0 | |
14 | R. Dzabic | Λαντσκρόνα | 2 | 0 | |
15 | A. Edqvist | Γκέφλε | 2 | 0 |
ΑΣΣΙΣΤ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΑΣΣΙΣΤ |
ΚΑΡΤΕΣ | |||||
---|---|---|---|---|---|
Α/Α | ΠΑΙΚΤΗΣ | ΟΜΑΔΑ | ΚΟΚΚΙΝΕΣ | ΚΙΤΡΙΝΕΣ | |
1 | I. Kričak | Έστερ | 1 | 2 | |
2 | S. Crona | Έρεμπρο | 1 | 2 | |
3 | M. Springfeldt | Σαντβίκενς | 1 | 1 | |
4 | R. Rahmani | Λαντσκρόνα | 1 | 1 | |
5 | E. McCue | Έρεμπρο | 1 | 1 | |
6 | A. Edqvist | Γκέφλε | 1 | 1 | |
7 | R. Tranberg | Βάρμπεργκ | 1 | 1 | |
8 | K. Peprah Oppong | Σούντσβαλ | 1 | 0 | |
9 | A. Aliev | Έστερ | 0 | 3 | |
10 | F. Bohman | Τρέλεμποργκ | 0 | 3 | |
11 | L. Browning-Lagerfeldt | Γκέφλε | 0 | 3 | |
12 | A. Faye | Έργκριτε | 0 | 3 | |
13 | H. Sletsjøe | Μπράγκε | 0 | 3 | |
14 | P. Ranđelović | Ούτσικτενς | 0 | 3 | |
15 | B. Örn | Χέλσινγκμποργκ | 0 | 3 |
ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ | ||||
---|---|---|---|---|
2η αγωνιστική | ||||
Σάββατο 6 Απριλίου 2024 | ||||
Έστερσουντ | 1 - 0 | Τρέλεμποργκ | ||
Σαντβίκενς | 2 - 1 | Έρεμπρο | ||
Ντέγκερφος | 2 - 0 | Σούντσβαλ | ||
Βάρμπεργκ | 1 - 2 | Έστερ | ||
Κυριακή 7 Απριλίου 2024 | ||||
Ούτσικτενς | 0 - 0 | Γκέφλε | ||
Σκόβντε | 0 - 0 | Λαντσκρόνα | ||
Δευτέρα 8 Απριλίου 2024 | ||||
Όντεβολντ | 0 - 0 | Έργκριτε | ||
Τρίτη 9 Απριλίου 2024 | ||||
Χέλσινγκμποργκ | 1 - 1 | Μπράγκε | ||
3η αγωνιστική | ||||
Παρασκευή 12 Απριλίου 2024 | ||||
Σούντσβαλ | 3 - 1 | Σκόβντε | ||
Σάββατο 13 Απριλίου 2024 | ||||
Λαντσκρόνα | 2 - 1 | Όντεβολντ | ||
Βάρμπεργκ | 2 - 0 | Έστερσουντ | ||
Κυριακή 14 Απριλίου 2024 | ||||
Τρέλεμποργκ | 1 - 0 | Σαντβίκενς | ||
Χέλσινγκμποργκ | 1 - 1 | Ούτσικτενς | ||
Δευτέρα 15 Απριλίου 2024 | ||||
Έργκριτε | 1 - 2 | Μπράγκε | ||
Γκέφλε | 2 - 2 | Ντέγκερφος | ||
Τρίτη 16 Απριλίου 2024 | ||||
Έστερ | 2 - 0 | Έρεμπρο | ||
4η αγωνιστική | ||||
Σάββατο 20 Απριλίου 2024 | ||||
Σκόβντε | 1 - 0 | Τρέλεμποργκ | ||
Σαντβίκενς | 1 - 0 | Έστερ | ||
Ούτσικτενς | 1 - 0 | Σούντσβαλ | ||
Έστερσουντ | 1 - 1 | Έργκριτε | ||
Κυριακή 21 Απριλίου 2024 | ||||
Όντεβολντ | 2 - 1 | Γκέφλε | ||
Μπράγκε | 1 - 1 | Λαντσκρόνα | ||
Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 | ||||
Έρεμπρο | 3 - 1 | Βάρμπεργκ | ||
Τρίτη 23 Απριλίου 2024 | ||||
Ντέγκερφος | 2 - 1 | Χέλσινγκμποργκ | ||
5η αγωνιστική | ||||
Σάββατο 27 Απριλίου 2024 | ||||
Λαντσκρόνα | 1 - 0 | Ούτσικτενς | ||
Γκέφλε | 2 - 2 | Σαντβίκενς | ||
Σούντσβαλ | 1 - 1 | Βάρμπεργκ | ||
Έργκριτε | 2 - 2 | Έστερ | ||
Κυριακή 28 Απριλίου 2024 | ||||
Χέλσινγκμποργκ | 0 - 0 | Έστερσουντ | ||
Έρεμπρο | 2 - 1 | Μπράγκε | ||
Δευτέρα 29 Απριλίου 2024 | ||||
Τρέλεμποργκ | 1 - 1 | Ντέγκερφος | ||
Τρίτη 30 Απριλίου 2024 | ||||
Σκόβντε | 0 - 0 | Όντεβολντ | ||
6η αγωνιστική | ||||
Σάββατο 4 Μαΐου 2024 | ||||
Σαντβίκενς | 0 - 1 | Μπράγκε | ||
Όντεβολντ | 1 - 0 | Σούντσβαλ | ||
Ούτσικτενς | 4 - 1 | Σκόβντε | ||
Έστερ | 0 - 0 | Γκέφλε | ||
Ντέγκερφος | 1 - 3 | Λαντσκρόνα | ||
Κυριακή 5 Μαΐου 2024 | ||||
Έστερσουντ | 1 - 1 | Έρεμπρο | ||
Δευτέρα 6 Μαΐου 2024 | ||||
Βάρμπεργκ | 0 - 1 | Τρέλεμποργκ | ||
Τρίτη 7 Μαΐου 2024 | ||||
Έργκριτε | 0 - 1 | Χέλσινγκμποργκ | ||
7η αγωνιστική | ||||
Παρασκευή 10 Μαΐου 2024 | ||||
Έστερ | 3 - 0 | Όντεβολντ | ||
Σάββατο 11 Μαΐου 2024 | ||||
Τρέλεμποργκ | - | Ούτσικτενς | ||
Σούντσβαλ | - | Λαντσκρόνα | ||
Βάρμπεργκ | - | Έργκριτε |
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ | ||||
---|---|---|---|---|
7η αγωνιστική | ||||
Κυριακή 12 Μαΐου 2024 | ||||
Γκέφλε | 14:00 | Σκόβντε | ||
Χέλσινγκμποργκ | 16:00 | Σαντβίκενς | ||
Μπράγκε | 16:00 | Έστερσουντ | ||
Τρίτη 14 Μαΐου 2024 | ||||
Έρεμπρο | 20:00 | Ντέγκερφος | ||
8η αγωνιστική | ||||
Παρασκευή 17 Μαΐου 2024 | ||||
Γκέφλε | 20:00 | Σούντσβαλ | ||
Τρέλεμποργκ | 20:00 | Χέλσινγκμποργκ | ||
Ούτσικτενς | 20:00 | Έστερ | ||
Σάββατο 18 Μαΐου 2024 | ||||
Σκόβντε | 14:00 | Έστερσουντ | ||
Όντεβολντ | 16:00 | Μπράγκε | ||
Ντέγκερφος | 16:00 | Έργκριτε | ||
Κυριακή 19 Μαΐου 2024 | ||||
Λαντσκρόνα | 14:00 | Έρεμπρο | ||
Σαντβίκενς | 16:00 | Βάρμπεργκ | ||
9η αγωνιστική | ||||
Τετάρτη 22 Μαΐου 2024 | ||||
Έργκριτε | 20:00 | Τρέλεμποργκ | ||
Χέλσινγκμποργκ | 20:00 | Σκόβντε | ||
Έστερ | 20:00 | Λαντσκρόνα | ||
Έστερσουντ | 20:00 | Γκέφλε | ||
Σούντσβαλ | 20:00 | Σαντβίκενς | ||
Πέμπτη 23 Μαΐου 2024 | ||||
Έρεμπρο | 20:00 | Ούτσικτενς | ||
Μπράγκε | 20:00 | Ντέγκερφος | ||
Βάρμπεργκ | 20:00 | Όντεβολντ | ||
10η αγωνιστική | ||||
Κυριακή 26 Μαΐου 2024 | ||||
Σκόβντε | 14:00 | Έστερ | ||
Γκέφλε | 16:00 | Έρεμπρο | ||
Όντεβολντ | 16:00 | Έστερσουντ | ||
Σαντβίκενς | 16:00 | Έργκριτε | ||
Χέλσινγκμποργκ | 17:00 | Λαντσκρόνα | ||
Δευτέρα 27 Μαΐου 2024 | ||||
Τρέλεμποργκ | 20:00 | Σούντσβαλ | ||
Ούτσικτενς | 20:00 | Μπράγκε | ||
Τρίτη 28 Μαΐου 2024 | ||||
Ντέγκερφος | 20:00 | Βάρμπεργκ | ||
ΦΟΡΤΩΣΗ ΟΛΩΝ |